محصولات

  • ۰۶ خرداد ۹۹

اندام سیب

اندام سیب
 
 

در اندام سیب براساس فرمول اندازه‌گیری انواع اندام‌ها، عرض کمر از عرض شانه و باسن بیشتر است و دقیقا نسبت این سه اندازه‌ به هم، برعکس اندازه‌ها در اندام ساعت شنی است.

افراد با اندام سیب، اضافه وزن و چاقی در قسمت شکم و پهلو دارند و همچنین بازوها و پاهای نسبتا چاقی دارند.

از آنجا که تقریبا تمام قسمت‌های بدن در این فرم اندامی گرد هستند به این اندام، گرد، بیضی یا O هم گفته می‌شود.

در این اندام معمولا سرشانه‌ها افتادگی دارند، فاصله کمر تا سینه کم است و نه تنها انحنا ندارند بلکه به جای فرورفتگی در قسمت کمر برجستگی دارند.

افراد با اندام سیب بهتر است لباس‌هایی با رنگ‌های تیره، خنثی و از پارچه‌های مات بپوشند.

می‌توانند از استایل مونوکروم یا تک‌رنگ استفاده کنند و سرتاپا یک رنگ تیره بپوشند تا کشیده‌تر به نظر بیایند.

به هیچ وجه نباید سراغ پارچه‌ها طرح‌دار با نقوش شلوغ و طرح‌های درشت بروند، تنها طرحی که می‌توانند بدون نگرانی بپوشند و تاثیر مثبتی بر تناسب آن‌ها دارد پارچه راه‌راه عمودی ریز است.

همچنین پارچه‌های بافت‌دار، زخیم و سنگین باعث ایجاد حجم در این اندام می‌شود و باید از پارچه‌های سبک، لطیف و ریزش‌دار استفاده کنند.

برای ایجاد خطای دید و کم‌عرض نشان دادن کمر، می‌توانند از شلوار فاق بلند و لباس‌های چپ‌ و راستی استفاده کنند.

بالابردن خط کمر و استفاده از برش زیر سینه هم در این مورد کارساز است.

توصیه می‌شود این افراد لباس‌هایی بپوشند که برش‌های عمودی بسیار دارد، مثلا پیراهن و دامن ترک، یا لباس‌هایی با برش هلالی در قسمت کمر که با استفاده از رنگ‌های تیره و روشن در آن قسمت خطای دید ایجاد شود.

یقه هفت و یقه انگلیسی باریک، آستین سه‌ربع، دامن فون و مانتو راسته برای اندام سیب مناسب هستند و در عوض، یقه اسکی، ایستاده و بسته، آستین پفی، دامن چین‌دار و مانتو جلوبسته مناسب این فرم اندامی نیستند.

بهتر است افراد با اندام سیب شلوارهای راسته یا دم‌پا گشاد و کفش نوک‌تیز و پاشنه دار بپوشند تا توجه را از قسمت کمر و چاقی بالاتنه به پایین‌ترین قسمت بدن معطوف کنند و کشیده‌تر هم به نظر بیایند.

علاوه براین برای افراد با اندام سیب باید جزئیات جذاب و تزئینات لباس در لبه انتهایی پیراهن، تونیک یا دامن باشند تا کمتر چاقی شکم و پهلو به چشم بیاید.

در انتخاب اکسسوری باید به دنبال ظرافت باشند، ترجیحا سراغ اکسسوری مروارید یا گوشواره حلقه‌ای نروند، زیرا گردی این زیورآلات گردی اندام و سیلوئت بدنشان را بیشتر تداعی می‌کند.

برای ایجاد تعادل و تناسب، کار افرادی که اندام سیب دارند از همه گروه‌های اندامی سخت‌تر است و باید تلاش بیشتری در به وجود آوردن تناسب استایل با لباس‌ها و اکسسوری‌ها داشته باشند.