محصولات

  • ۰۶ خرداد ۹۹

اندام مثلث معکوس

اندام مثلث معکوس
 

طبق آنچه درباره فرمول اندازه‌گیری تشخیص فرم اندام‌ها آموختید، براساس نسبت اندازه ها در اندام ساعت شنی به عنوان اندام ایده آل، در اندام مثلث معکوس اندازه عرض شانه‌ها بیشتر از عرض باسن است و براساس فرم مثلث معکوسی که این اندازه‌ها می‌سازند، عرض کمر با کمی اختلاف بیش از عرض باسن می‌شود و کمر در این اندام، انحنا و ظرافتی ندارد.

در این نوع اندام برخلاف اندام گلابی باید تمرکز بر پایین‌تنه باشد. در اندام مثلث معکوس استخوان‌بندی بالاتنه کوتاه و پهن است و به خاطر شباهت به اندام آقایان، به آن اندام پسرانه یا ورزشکاری هم می‌گویند.

بهتر است افرادی با اندام مثلث وارونه، دامن و پیراهن کوتاه بپوشند تا توجه بیشتر به پاها جلب شود.

باید از رنگ‌های روشن و شاد و طرح‌های رنگی و شلوغ در دامن و شلوار استفاده کنند. دامن پلیسه، پفی و چین‌دار برای این گروه بسیار مناسب است.

بهتر است تا حد امکان از پوشیدن شلوار‌های تنگ و چسبان پرهیز کنند و درعوض شلوارهای دراپه و پیلی‌دار بپوشند.

آستین رگلان یا لباس‌هایی رومی که فقط یک سرشانه دارند برای ایجاد شکست در خط افقی سرشانه و به وجود آوردن خطای دید مناسب هستند و باعث می‌شوند پهنای شانه کمتر به چشم بیاید.

 

در این اندام همان‌قدر که توصیه می‌شود تمرکز اصلی بر پایین‌تنه باشد باید نگاه را از بالاتنه دور کرد.

پیشنهاد می‌شود که افراد با اندام مثلث معکوس، بلوز و تاپ در رنگ‌های تیره، خنثی و در مینیمال‌ترین مدل‌ها بپوشند.

یقه و آستین برای این گروه باید در ساده‌ترین و کم‌حجم‌ترین حالت ممکن باشد. به هیچ وجه تزئینات جذاب در قسمت یقه و سرشانه استفاده نشود.

به سیلوئت کلی لباس‌ها دقت کنید، بهترین سیلوئت برای اندام مثلث معکوس، سیلوئت Aشکل است.

افرادی با این فرم اندامی بهتر است مانتوهایی بدون یقه و با آستینی ساده که در قسمت پایین تنه گشاد می‌شود، بپوشند و وجود تزئینات جذاب در خط انتهایی مانتو به ایجاد تعادل در استایل این افراد کمک خواهد کرد.

به خاطر فرم مردانه اندام مثلث معکوس ترجیح این است که لباس‌های طرح مردانه کمتر در ترکیب استایل خود انتخاب کنند و باید هنگام انتخاب لباس و اکسسوری عنصر ظرافت و زیبایی را در اولویت قرار دهند.