اطلاعات عمومی, دنیای مد

10 مفهوم رنگ لباس

مفهوم رنگ لباس

رنگ لباس اگر اولین فاکتور ما در انتخاب نباشد یقینا بعد از مدل آن دومین فاکتور است.در واقع مفهوم رنگ ها در لباس را نمی توان نادیده گرفت و هر رنگ از یک طرف برای فرد و از طرف دیگر برای سایر افراد جامعه یک معنا و مفهوم خاص دارد.

ما در این مطلب قصد داریم به مفهوم رنگ ها در لباس بپردازیم و بگوییم استفاده از هر رنگی به عنوان پوشش می تواند چه معنایی را در بر داشته باشد.

رنگ سفید

مفهوم رنگ ها در لباس ممکن است کمی پیچیده باشد، به عنوان مثال رنگ سفید را در نظر بگیرید. از آنجا که رنگ سفید نور خورشید را منعکس می کند رنگ مناسب برای بهار و تابستان  است و استفاده از آن در مد رواج دارد زیرا یک رنگ خنثی محسوب می شود.

پزشکان و پرستاران برای تأکید بر تمیزی ،لباس سفید می پوشند. لباس عروس به نماد برائت و پاکی سفید در نظر گرفته می شود.

رنگ سفید را باید افرادی بپوشند که دوست دارند صادق، شفاف و پذیرای ایده های جدید باشند یا افرادی که دوست دارند از زندگی خود آگاهی بیشتری داشته باشند و آن را بهتر درک کنند.اگر قصد دارید مخاطب خود را در هنگام برخورد با امری مهم،به تصمیم گیری و اقدام سریع ترغیب کنید استفاده از رنگ سفید چندان مناسب نیست.

به عنوان مثال در بازاریابی رنگ سفید جای چندانی ندارد.

رنگ لباس

رنگ زرد

در ادامه ی بررسی مفهوم رنگ ها در لباس قصد داریم به رنگ زرد بپردازیم. زرد رنگی شاد است و جلب توجه می کند.

خب همانطور که میدونید یکی از رنگهای امسال رنگ زرد است که با رنگ طوسی ترکیبی بسیار خوبی شده است.

افراد فعال که احساس سرزندگی و جوانی می کنند معمولا دوست دارند زرد بپوشند.کسانی که می خواهند از تنهایی خلاص شوند باید زرد بپوشند.

استفاده از اکسسوری های زرد رنگ در مصاحبه های شغلی مناسب است زیرا در کسب اعتماد به نفس و قدرت بیان به ما کمک می کند.این رنگ تفکر منطقی را تشویق می کند،حافظه را بهبود می بخشد و علاوه بر این قدرت و اعتماد به نفس را تقویت می کند.

وقتی فرد قصد انتقاد کردن دارد باید از رنگ زرد پرهیز کند زیرا ممکن است باعث تحریک، ضعف و تشویق به خودبینی شود.

رنگ لباس

رنگ لباس نارنجی

نگاه عمیق به مفهوم رنگ ها در لباس می تواند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد.به طور مثال نارنجی مناسب افرادی فعال،خلاق و پر انرژی است.

نارنجی را باید کسانی که از افسردگی رنج می برند و یا افرادی که می خواهند لذت و انرژی بیشتری وارد زندگی خود کنند،استفاده کنند.

این رنگ مناسب افراد هیجان زده و بیش فعال نیست و می تواند حالت تهوع یا سرگیجه را بدتر کند.

رنگ لباس

رنگ لباس قرمز

در بررسی مفهوم رنگ ها در لباس،مفهوم رنگ قرمز جالب توجه است زیرا شدیدترین و احساسی ترین رنگ است.قرمز رنگ عشق است و لباس قرمز بیشتر به چشم می آید اما گاهی ممکن است باعث سختی و به دردسر افتادن فرد نیز بشود.

قرمز به عنوان یک رنگ جیغ معمولا در مذاکرات و برخوردهای مباحثه برانگیز کمکی نمی کند.لباس قرمز بیانگر اعتماد به نفس است و شخصی که آن را می پوشد احساس اغواگری و تسلط خواهد داشت.

قرمز باید توسط افرادی که از غم و اندوه رنج می برند و نیاز به تشویق دارند استفاده شود.این رنگ برای افرادی که می خواهند از مشکلی بهبود یابند،دوست دارند به موفقیت برسند، به اهداف خود دست یابند، فاقد روحیه رقابت هستند و کسانی که می خواهند احساساتی و سرزنده باشند، مناسب است.

لباس قرمز برای افراد با فشار خون بالا، تند مزاج و عصبی و پر تنش مناسب نیست.همچنین برای افرادی که به سرعت خسته می شوند،سندرم خستگی مزمن دارند یا از سردرد رنج می برند نیز توصیه نمی شود.

رنگ لباس

رنگ لباس صورتی

مفهوم رنگ ها در لباس گاهی اصلا پیچیده و سخت نیست، مثلا در رنگ صورتی. رنگ صورتی مناسب افراد لطیف،دوست داشتنی و پر از عطوفت و درک است.

افراد نابالغ که از نظر احساسی شکننده هستند و بیش از حد به دیگران وابسته اند نباید از رنگ صورتی در پوشش خود استفاده کنند.

رنگ لباس

رنگ لباس بنفش

در مبحث مفهوم رنگ ها در لباس،رنگ بنفش نشان دهنده تجمل، ثروت و ظرافت است و به ظاهر شما یک حالت خاص و شیک می بخشد.

این رنگ را باید افرادی که خواهان صلح، عشق پاک و کسانی که مراقبه و دعا می کنند بپوشند زیرا این رنگ صلح و آرامش را به همراه دارد.

افرادی که سکوت را دوست ندارند، بسیار حساس هستند و یا می خواهند مورد قبول جامعه قرار بگیرند باید از پوشیدن رنگ بنفش خودداری کنند.

رنگ لباس

رنگ لباس آبی

آبی رنگ اقیانوس و آسمان است و در مبحث مفهوم رنگ ها در لباس محبوب ترین رنگ است.رنگ آبی ساکت، آرامبخش و در عین حال سرد و دلگیر است و باعث خنک شدن بدن می شود.

پوشیدن لباس با رنگ آبی برای مصاحبه های شغلی توصیه می شود زیرا نماد وفاداری است. لباس های آبی باید توسط افرادی که از خستگی ذهنی رنج می برند و کسانی که نیاز به آرامش و سکون دارند استفاده شود.

رنگ آبی قدرت تصمیم گیری و درک شما را افزایش می دهد و اعتماد به نفس و احساس مسئولیت را نسبت به دیگران تقویت می کند.اگر مالیخولیایی، افسرده وعصبی هستید رنگ آبی برای شما بهترین رنگ است.

رنگ لباس

رنگ لباس سبز

رنگ سبز نماد طبیعت است.آرامش بخش و سرحال کننده است.عروس ها در قرون وسطی لباس سبز می پوشیدند زیرا نماد باروری بوده است.

رنگ سبز را باید افراد بیش فعال و کسانی که توانایی تفکر و قضاوت کمتری دارند استفاده کنند.

افرادی که میخواهند در زندگی روزمره فعال و پرنشاط عمل کنند باید از آن اجتناب کنند زیرا این رنگ باعث اختلال در حرکت ، بیکاری و بی حوصلگی می شود.

رنگ لباس

رنگ لباس قهوه ای

قهوه ای رنگ زمین است.در مبحث مفهوم رنگ ها در لباس این رنگ به معنای قدرت و قابلیت اطمینان و اعتماد است.

رنگ لباس

رنگ مشکی

سیاه رنگ قدرت و اقتدار است.رنگ سیاه امروزه بسیار مد است زیرا باعث لاغری افراد و ایجاد خطای دید می شود.سیاه زیبا و بی انتها است، همچنین می تواند تبعیت، اطاعت، یا حتی بردگی را در روح شما تقویت کند.

رنگ لباس

اگر به دنبال فروشگاه پوشاک با متنوع ترین مدل و رنگ هستید حتما به فروشگاه های بزرگ سامان لعیا سر بزنید و یا بصورت آنلاین از آنها دیدن فرمایید:

صفحه رسمی اینستاگرام پوشاک مردانه : www.instagram.com/samanlaya_men

صفحه اینستاگرامی فروشگاه پوشاک عمده بانوان: samanlaya_shop

آدرس:

فروشگاه پوشاک عمده بانوان : خیابان زنگارکی بین کوچه 24 و 26

فروشگاه مردانه: خیابان زنگارکی نبش کوچه 7

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید