استایل زنانه, پوشاک بانوان, فشن

لباس مجلسی و نکات بسیار مهم در انتخاب لباس مجلسی مناسب عروسی

لباس مجلسی

حتما عکس‌های عروسی مگان مرکل و پرنس هری را دیده‌اید، یک عروسی سلطنتی که همه در آن

کلاه پوشیده بودند، پوشیدن کلاه یکی از قواعد انتخاب لباس مجلسی برای شرکت در مراسم عروسی سلطنتی است!

شاید به نظر شما کمی دست و پاگیر به نظر برسد اما به طور کلی انتخاب لباس مجلسی عروسی قواعد کلی و ضروری دارد که با رعایت کردن آن‌ها می‌توانید بدرخشید!

مدل پیراهن مجلسی

مدل پیراهن مجلسی دخترانه جدید

این 8 قاعده ساده را رعایت کنید.

یک. لباس مجلسی پوشیده بهتر از لباس خیلی بدن‌نما است!

دقیقا تفاوت لباس مجلسی مناسب عروسی؛ با لباس‌های مهمانی با فرم‌های دخترانه و دامن‌های کوتاه در همین است!  لباس‌های خیلی کوتاه یا خیلی بدن‌نما بهترین انتخاب برای یک مراسم عروسی به ویژه مراسم‌های رسمی‌تر نیستند فراموش نکنید که اگر می‌خواهید در بین مهمان‌های عروسی بدرخشید، باید یک لباس مناسب انتخاب کنید، لباسی که در آن احساس راحتی داشته باشید و بتوانید تمام شب را با آن خوش بگذرانید.


لباس مجلسی سفید

لباس عروس سفید

دو. فقط عروس مجاز به پوشیدن لباس سفید است!

البته سفید تنها رنگ ممنوع برای پوشیدن در مراسم عروسی نیست! عاجی، بژ، صورتی و شیری روشن و کرم ملایم و هر رنگی که ممکن است شبیه رنگ لباس عروس باشد را فراموش کنید به ویژه اگر مدل لباس مجلسی شما دامن بلند و دنباله‌دار دارد! در یک مراسم عروسی فقط قرار است یک عروس دیده شود، پس این شب را از او ندزدید!

!حتی اگر قرار است کت و دامن مجلسی یا حتی کت و شلوار بپوشید، بهتر است سراغ رنگ‌های گفته شده نروید.


سه. در انتخاب مدل کفش مجلسی سه نکته را در نظر بگیرید

کفش مجلسی

نکات بسیار مهم در انتخاب لباس مجلسی مناسب عروسی

کفش‌های پاشنه بلند درست شده‌اند که در عروسی پوشیده شوند اما مدل کفش مجلسی یا حتی مدل پاشنه آن باید متناسب با لباس و فضای مهمانی باشد.

محیط عروسی: اگر عروسی داخل باغ برگزار می‌شود و ممکن است زمین چمن یا هر سطح نرم دیگری باشد، پاشنه‌های باریک با هر قدم که بر می‌دارید عذابتان می‌دهند. پس مطممئن باشید کفشی که انتخاب می‌کنید با فضای عروسی متناسب است.

ست رنگ کفش با لباس: همیشه به رنگ‌ها توجه داشته باشید، رنگ یا حتی مدل کفش مجلسی و پاشنه‌داری که انتخاب می‌کنید باید با فرم لباس شما همخوانی داشته باشد. مثلا هرگز یک بوت پاشنه دار را با دامن بلندی که روی آن را می‌پوشاند نپوشید.

راحتی کفش مجلسی: شاید این مهترین نکته در خرید کفش مجلسی باشد! شما قرار است 5 ساعت یا حتی بیشتر با کفش مجلسی‌تان سَر کنید؛ اینکه وسط عروسی بخواهید کفش‌ها را دربیاورید صحنه زیبایی ایجاد نمی‌کند، پس همیشه کفشی را انتخاب کنید که پایتان را نمی‌زند و البته با ارتفاع پاشنه‌هایش راحتید.


لباس ساقدوش

کپی نکردن لباس ساقدوش ها

چهار. رنگ و مدل لباس ساقدوش‌ها را کپی نکنید!

اگر به عروس نزدیک هستید و می‌دانید لباس ساقدوش‌ها چه رنگی است، به شما اکیدا توصیه می‌کنیم که از این رنگ هم دور بمانید مگر اینکه خودتان یکی از آن‌ها باشید!

نکات بسیار مهم در انتخاب لباس مجلسی مناسب عروسی


لباس مناسب با فصل

پوشاک مناسب با فصل

پنج. کفش و لباس مجلسی عروسی را متناسب با فصل انتخاب کنید

معمولا عروسی‌ها در بهار، تابستان یا اوایل پاییز برگزار می‌شوند به ویژه اگر قرار باشد مراسم داخل باغ باشد، اما به هر حال شما باید به فصل برگزاری عروسی و تناسب کفش و لباس مجلسی با آن توجه کنید.

بوت و نیم بوت پاشنه دار را برای مراسم پاییز و زمستان نگه دارید.

لباس‌های حریر، توری یا شبیه آن بعلاوه صندل‌های مجلسی و پاشنه دار را فقط در مراسم‌های تابستانی استفاده کنید.

پیراهن‌های گلدار برای عروسی‌های پاییز و زمستان مناسب نیستند.

پیراهن‌های تیره مثل مشکی اگرچه به نظر یک لباس مجلسی مناسب عروسی می‌رسند اما نه برای یک عروسی تابستانی!


مدل گردنبند

نکات آموزشی انتخاب پوشاک مجلسی مناسب عروسی

شش. در استفاده از اکسسوری‌ها و زیورآلات زیاده‌روی نکنید

انگشتر، گوشواره، گردنبند، دستبند، ساعت و …. مهمترین توصیه به شما این است که به همه آن‌ها در یک مراسم نیاز ندارید! زیورآلات را به اندازه (ترجیحا کمتر از آنچه که فکر می‌کنید مناسب است!) استفاده کنید و البته متناسب با مدل لباس مجلسی خودتان.

پیش از بیرون رفتن نگاهی به آینه بیاندازید و اگر می‌بینید بیش از حد براق و شلوغ هستید، یکی از زیورآلات خودتان را کم کنید، مهم نیست که چقدر دوست دارید از آن استفاده کنید.


ست کردن با همراه خود

نکات بسیار مهم در انتخاب لباس مجسی مناسب عروسی

هفت. با همراه خود ست باشید

حتما عکس ست‌های زن و شوهری برای رفتن به مهمانی را دیده‌اید، اگر در عروسی همراه دارید، حتما سعی کنید لباس‌هایتان با هم همخوانی داشته باشد. هیچ چیزی بیش تر از یک ست متناسب و شیک نمی‌تواند توجه‌ها را به شما جلب کند!

در مورد لباس مجلسی کار ساده است، کافی است رنگ کراوات و پیراهن مجلسی با هم همخوانی داشته باشد.

این ست را می‌توانید با دستمال جیب و هر اکسسوری کوچک دیگری نیز ایجاد کنید.

سعی کنید این کار را با ظرافت تمام انجام دهید!


لوازم آرایشی

زیورآلات و لوازم آرایشی

هشت. آماده شرایط اضطراری باشید

مراسم عروسی پر است از نوشیدنی‌های مختلف، غذا و کیف و میوه و گاهی بچه‌های بازیگوش! پس با یک بسته دستمال مرطوب آماده هر اتفاقی باشید!

اگر لازم است یک جفت صندل مجلسی تخت یا لژدار  بردارید، تا در صورت نیاز بتوانید پاشنه بلندها را با یک کفش راحت‌تر عوض کنید.

رژ لب، آینه یا برس برای اینکه تا آخر مراسم مرتب به نظر برسید، ضروری هستند.

یکی از مهمترین نکات در مورد انتخاب مدل و طرح لباس مجلسی مناسب عروسی، توجه به کیفیت و دوخت آن است، این نکته‌ای است که از چشم‌ها پنهان نمی‌ماند.

نکات بسیار مهم در انتخاب لباس مجلسی مناسب عروسی

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید